Εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι  για το σχολικό έτος 2021-2022 οι εκδηλώσειςγια την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2021 εντός του κάθε τμήματος με τη συμμετοχή των μαθητών και των εκπαιδευτικών του σχολείου, όπως προβλέπεται από τη σχετική ΚΥΑ. Οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου στις 8.15 και θα αποχωρήσουν στις 10.00 με ευθύνη των γονέων τους. Τα δρομολόγια του λεωφορείου και του ΤΑΧΙ θα πραγματοποιηθούν σύμφωνα με αυτόν τον προγραμματισμό.

Την Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2021, σύμφωνα με τις μέχρι σήμερα οδηγίες, θα πραγματοποιηθεί η μαθητική παρέλαση. Οι μαθητές που συμμετέχουν στα τμήματα της παρέλασης θα βρίσκονται στο χώρο του σχολείου στις 9.30. Μετά το τέλος της δοξολογίας και της κατάθεσης στεφάνων θα μετακινηθούμε οργανωμένα στο χώρο της παρέλασης. Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες να φροντίσουν για την ασφαλή απομάκρυνση των μαθητών μετά το τέλος της παρέλασης.

Επισημαίνεται ότι, λόγω των μέτρων που λαμβάνονται για την αντιμετώπιση του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού COVID-19, όλες οι εορταστικές εκδηλώσεις, θα γίνουν σύμφωνα με τις ισχύουσες υγειονομικές διατάξεις για λόγους δημόσιας υγείας (υποχρεωτική χρήση μάσκας, τήρηση αποστάσεων, κλπ).

Εκ της Διευθύνσεως