Τμήματα

Τμήματα του Σχολείου

Μαθητικό δυναμικό του σχολείου

Φέτος είναι εγγεγραμμένοι στο σχολείο μας και φοιτούν 151 μαθητές. Παρακάτω μπορείτε να δείτε τον αριθμό των μαθητών καθενός από τα 10 τμήματα που λειτουργούν:

Τμήματα

Α1

Α2

Β1

Β2

Γ1

Γ2

Δ1

Δ2

Ε1

Ε2

Στ1

Στ2

Αριθμός μαθητών

Σύνολο

Υποστηρικτικές δομές:

1.       Στο σχολείο μας επίσης λειτουργεί Τμήμα Ένταξης στόχος του οποίου είναι η υποστήριξη μαθητών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες από εκπαιδευτικό ειδικής αγωγής . Πρέπει να τύχει ιδιαίτερης προσοχής από όλη την εκπαιδευτική αλλά και την τοπική κοινωνία, καθώς είναι μια διαδικασία πολύ σημαντική για τους ίδιους τους μαθητές και τους γονείς τους.
  2.      Τέλος, θα θέλαμε επίσης να σας ενημερώσουμε ότι στο σχολείο λειτουργούν και τμήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας. Σε αυτά διδάσκουν εκπαιδευτικοί του σχολείου για τη συμπλήρωση του υποχρεωτικού τους ωραρίου.