Έκδοση Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή/-τριας

Το Α.Δ.Υ.Μ. το οποίο θα πρέπει να κατατίθεται το αργότερο έως το τέλος Σεπτεμβρίου στη σχολική μας μονάδα χρειάζεται:

1.            ως δικαιολογητικό εγγραφής του μαθητή/-τριας στην Α? τάξη του Δημοτικού Σχολείου
  2.            στην έναρξη φοίτησης στην Δ? τάξη του Δημοτικού Σχολείου
  3.            στην  έναρξη φοίτησης στην Α? τάξη του Γυμνασίου.

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας, σε συνεργασία με το Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας, προγραμματίζουν τη δυνατότητα εξέτασης των μαθητών/-τριών για την έκδοση του Α.Δ.Υ.Μ. τους μήνες Ιούνιο, Ιούλιο και Αύγουστο.

Για το λόγο αυτό, και στο πλαίσιο διευκόλυνσης του προγραμματισμού της διαδικασίας έκδοσης Α.Δ.Υ.Μ. από το Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας, για την καλύτερη εξυπηρέτηση των μαθητών/-τριών και των κηδεμόνων τους, στείλαμε στους κηδεμόνες των μαθητών Δήλωση Γονέα στην οποία θα πρέπει να αναγράψουν αν επιθυμούν να εξετασθούν οι κηδεμονευόμενοί τους στο Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας. Αφού ολοκληρωθεί η συλλογή των δηλώσεων θα ανακοινωθούν οι ημερομηνίες εξέτασης.

Ευνόητο είναι ότι όσοι/-ες γονείς-κηδεμόνες δεν επιθυμούν να ενταχθούν στον παραπάνω προγραμματισμό μπορούν να απευθύνονται για τη συμπλήρωση του Α.Δ.Υ.Μ. σε οποιοδήποτε ιδιώτη γιατρό ή άλλο φορέα παροχής ιατρικών υπηρεσιών (ιδιωτικό ή δημόσιο).