Ευχαριστήριο για τη διδασκαλία του μαθήματος της κολύμβησης

Διδασκαλία της κολύμβησης στο Δημοτικό Σχολείο Νέας Καρβάλης

Το καινοτόμο πρόγραμμα διδασκαλίας της κολύμβησης ολοκληρώθηκε με επιτυχία  για δεύτερη συνεχή σχολική χρονιά. Τα μαθήματα παρακολούθησαν 25 μαθητές της Δ΄ τάξης του σχολείου μας στο Γ΄ τρίμηνο για 5  διδακτικά δίωρα. Πραγματοποιήθηκαν από προπονητές εξειδικευμένους στο αντικείμενο της κολύμβησης στο κλειστό κολυμβητήριο Καβάλας. Οι μαθητές διδάχθηκαν βασικές κολυμβητικές δεξιότητες και ξεκινώντας από τη μικρή πισίνα με παιχνίδια εξοικείωσης έφθασαν να κολυμπούν στη μεγάλη πισίνα.

Η σχολική κοινότητα του Δημοτικού Σχολείου Νέας Καρβάλης ευχαριστεί θερμά τον Σχολικό Σύμβουλο Φυσικής Αγωγής κ. Αμπατζόγλου  Γεώργιο, τον αντιδήμαρχο Κοινωνικής Προστασίας Παιδείας Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Φιλόσογλου Γεώργιο, και τον υπεύθυνο του κολυμβητηρίου κ. Καλφόπουλο Νικόλαο, οι οποίοι αγκάλιασαν την προσπάθειά μας, μας διευκόλυναν τα μέγιστα  και μας εξασφάλισαν όλες εκείνες τις προϋποθέσεις για την εφαρμογή του προγράμματος.

Τις ευχαριστίες μας θέλουμε να εκφράσουμε και στους προπονητές  Μητράκο Απόστολο, Μόμτσου Νατάσα και Παπουτσή Ευδοξία, γιατί δούλεψαν με κέφι, όρεξη και αγάπη για τους μαθητές μας. Συνέτειναν ώστε η εμπειρία από τη συμμετοχή τους στο μάθημα της κολύμβησης να είναι χρήσιμη, ευχάριστη και διασκεδαστική.