Εγγραφές μαθητών Α΄ τάξης στο Δημοτικό Σχολείο για το σχολικό έτος 2016-2017

Εγγραφές μαθητών Α΄ τάξης στο Δημοτικό Σχολείο για το σχολικό έτος 2016-2017

Για το σχολικό έτος 2016-2017 οι εγγραφές των μαθητών πραγματοποιούνται από 1 έως 21 Ιουνίου 2016. Στην Α΄ τάξη Δημοτικού εγγράφονται υποχρεωτικά οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν το έτος 2010.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή είναι τα εξής:

•               Πιστοποιητικό γέννησης του παιδιού (Αναζητείται αυτεπάγγελτα από το σχολείο. Μόνο οι αλλοδαποί μαθητές θα πρέπει να το προσκομίσουν.)
  •               Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα   εμβόλια.
  •               Το ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ).
  •               Βεβαίωση Παρακολούθησης Δημόσιου ή Ιδιωτικού Νηπιαγωγείου (Παραλαμβάνεται από το Νηπιαγωγείο).
  •               Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, κατά την κρίση του Διευθυντή του σχολείου, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή

Σας γνωρίζουμε ακόμη ότι όσοι γονείς  μαθητών ή νηπίων επιθυμούν να εγγράψουν το παιδί τους για να παρακολουθήσει το ολοήμερο πρόγραμμα θα πρέπει να το δηλώσουν με σχετική αίτησή τους κατά την περίοδο των εγγραφών (από 1 έως 21 Ιουνίου 2016).

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στο Γραφείο του Διευθυντή ή στο τηλέφωνο 2510316235 τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.

ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ